Ragnarok

Czasem marzę o idealnym świecie. Wszechświecie zbudowanym z perfekcji. Gdzie doskonały znaczy normalny. I gdzie nic nie jest mniej niż doskonałe. Ten wszechświat nie różni się od tego, w którym żyję. Ma te same wartości. Te same zmagania. Jedyną różnicą jest to, że nawet ci są idealni w swojej niedoskonałości. Boleśnie niesamowici. Każdy ma idealne życie. Z idealnymi partnerami i idealnymi dziećmi. I wszyscy się uśmiechają. I te uśmiechy też są idealne. Ludzie są dla siebie doskonale mili. Nikt nie wie, co to znaczy wyróżniać się lub być w czymś gorszym. Wszystkie kolory, wszystkie smaki, wszystkie uczucia. Idealne. Idealne kształty. Za każdym razem, gdy rysujesz koło, zgadnij co? To idealne koło. Wszyscy są na czas. Albo inaczej, idealnie spóźnieni. W tym idealnym świecie nie ma żadnej różnicy. A pośrodku tej doskonałości, idealnie pośrodku, stoję ja. Pełen wad. Zdecydowanie niedoskonały. Co czyni mnie zupełnie wyjątkowym.

spektakl Teatru CHOREA we współpracy z Teatrem Carte Blanche – Norweskim Narodowym Teatrem Tańca Współczesnego.

data premiery: 19.08.2022 podczas Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Retroperspektywy 2022

miejsce premiery: Fabryka Sztuki w Łodzi

reżyseria i choreografia: Adrian Bartczak

obsada: Joanna Chmielecka, Majka Caban, Małgorzata Lipczyńska, Anna Maszewska, Elina Toneva, Janusz Adam Biedrzycki, Michał Jóźwik, Tomasz Rodowicz

muzyka: Tomasz Krzyżanowski

Adrian Bartczak– tancerz, choreograf, fascynat ruchu. Jego edukacja pochodzi z wielu różnorodnych warsztatów i coachingów. Uczył się u takich osób jak: Krzysztof Skolimowski, Ray Chung, Jozef Frucek oraz wielu innych. Od 2008 do 2016 roku pracował jako freelancer w Polsce i za granicą. Podczas tego okresu miał możliwość współpracy między innymi z: Michałem Ratajskim, Tomaszem Rodowiczem, Robem Haydenem, Sarah Shelton Mann, Rosaną Gamson, Roberto Olivanem, Jackiem Owczarkiem. Od 2011 do 2016 współtworzył teatr tańca współczesnego KIJO w Łodzi. Współpracował również z Teatrem Chorea. Od sierpnia 2016 roku jest tancerzem Narodowego Teatru Tańca Norwegii Carte Blanche.