Atli Bollason i Guðmundur Úlfarsson/ instalacja audiowizualna

Unfiled to duet multidyscyplinarnych artystów Atli Bollason i Guðmundur Úlfarsson, mieszkających w Reykjaviku. Wspólnie eksperymentują, improwizują wykonując performance, audiowizualne i statyczne interpretacje utworów. W Fabryce Sztuki ich intencją będzie dalsze dopracowywanie procesów twórczych w celu stworzenia kompozycji audiowizualnej do wykonania na żywo. Tematycznie ich praca skupia się na przeciążeniu informacją i załamaniu procesu znaczenia. Znaki i symbole są rozdzierane przez manipulację łańcuchem sygnału, aby ukryć tradycyjne znaczenie lub ujawnić ukryte konotacje. Efektem końcowym rezydencji będzie instalacja audiowizualna nawiązująca do postindustrialnej architektury Fabryki Sztuki.

Atli jest artystą wizualnym, komponuje również muzykę, pisze teksty krytyczne o muzyce i kulturze. Organizuje wydarzenia kulturalne. Pochodzi z Reykjaviku w Islandii, posiada tytuł magistra literatury angielskiej Uniwersytetu Concordia w Montrealu oraz licencjat literatury porównawczej Uniwersytetu Islandzkiego.

Guðmundur Úlfarsson ukończył wydział grafiki na Gerrit Rietveld Academie w 2010 roku. Jest także muzykiem tworzącym pod nazwą Good Moon Deer.

Rezydencja rozpocznie się 26 lipca w Fabryce Sztuki w Łodzi. Finał rezydencji będzie 10 sierpnia w przestrzeni C_101 w Fabryce Sztuki w Łodzi.