Atli Bollason i Guðmundur Úlfarsson/ instalacja audiowizualna

Unfiled to duet multidyscyplinarnych artystów Atli Bollason i Guðmundur Úlfarsson, mieszkających w Reykjaviku. Wspólnie eksperymentują, improwizują wykonując performance, audiowizualne i statyczne interpretacje utworów. W Fabryce Sztuki ich intencją było dalsze dopracowywanie procesów twórczych w celu stworzenia kompozycji audiowizualnej do wykonania na żywo. Tematycznie ich praca skupiała się na przeciążeniu informacją i załamaniu procesu znaczenia. Znaki i symbole są rozdzierane przez manipulację łańcuchem sygnału, aby ukryć tradycyjne znaczenie lub ujawnić ukryte konotacje. Efektem końcowym rezydencji była instalacja audiowizualna nawiązująca do postindustrialnej architektury Fabryki Sztuki.

Atli jest artystą wizualnym, komponuje również muzykę, pisze teksty krytyczne o muzyce i kulturze. Organizuje wydarzenia kulturalne. Pochodzi z Reykjaviku w Islandii, posiada tytuł magistra literatury angielskiej Uniwersytetu Concordia w Montrealu oraz licencjat literatury porównawczej Uniwersytetu Islandzkiego.

Guðmundur Úlfarsson ukończył wydział grafiki na Gerrit Rietveld Academie w 2010 roku. Jest także muzykiem tworzącym pod nazwą Good Moon Deer.

Finał rezydencji odbył się 10 sierpnia 2022 w Fabryce Sztuki w Łodzi. Duet zagrał również koncerty w Łodzi 4 sierpnia 2022 roku, a także 19 października 2023 roku.