Ida Juhl / instalacja dźwiękowa

Ida Schuften Juhl to tworząca w Islandii kompozytorka, performerka i artystka dźwiękowa, która pracuje nad procesami produkującymi losowe rezultaty, by przekuć nieprzewidywalność w narzędzie inspiracji.

Ma ośmioletnie doświadczenie jako artystka pracująca nad instalacjami dźwiękowymi, komponująca ścieżki dźwiękowe dla filmów krótkometrażowych i kameralnych spektakli tanecznych, a także jako performerka, inżynierka dźwięku i badaczka.

W 2023 pracowała jako reżyderka techniczna dla Iceland Dance Company, tworząc 5 produkcji w Reyjkavik City Theater i wydawała muzykę jako część kolektywu Post-Dreifing.

Po skończeniu studiów na Islandzkim Uniwersytecie Artystycznym w 2022 roku, stworzyła utwór taneczny „Saos, utter soil” w Finlandii. Użyła w nim sprzężeń mikrofonu i nagrań polowych z Północnej Karelii.

W 2022 i 2023 brała udział w badaniach nad rozwojem kultury cyfrowej dla Teatru Wielkiego w Gronigen i wygłosiła mowę na temat uwzględnienia muzyki elektronicznej w repertuarze festiwalu MINU w Kopenhadze.

Finał rezydencji miał miejsce 30 czerwca 2023 roku.