muzyczny początek: Mammoth Ulthana

Pierwszym wydarzeniem muzycznym naszego projektu, będzie koncert polskiego zespołu Mammoth Ulthana. Duet, w skład którego wchodzą Rafał Kołacki i Jacek Doroszenko, zaprezentuje się w islandzkim Seyðisfjarðar. Ich twórczość opiera się na połączeniu tradycyjnych instrumentów akustycznych, nagrań terenowych i elektroniki. Ta mieszanina źródeł tworzy rodzaj unikalnej i intensywnej przestrzeni muzycznej zbudowanej na mocnych podstawach kompozycyjnych i wypełnionej wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami dźwiękowymi.

W swojej muzyce, brzmieniu, opieramy się na hipotetycznym plemieniu zwanym Mammoth Ulthana, które przemierzało północ w poprzedniej epoce, kiedy życie było walką o przetrwanie  – mówi Rafał Kołacki.

Duchowy świat dźwięku

Koncepcja zespołu opiera się na wizji Mammoth Ulthana – społeczności składającej się z szamanów i paladynów Natury, gdzie każdy zdobywał wiedzę i moc do utrzymania wewnętrznej równowagi poprzez wejście w duchowy świat dźwięku. Dzięki uwalnianiu traumatycznych doświadczeń, które wpływają na ducha, muzycy przywracają równowagę i wpływają na stan duchowy odbiorcy. 

Podczas koncertu publiczności zostanie zaprezentowany dotychczasowy dorobek muzyczny grupy, ale również kompozycje przygotowane specjalnie z myślą o islandzkiej publiczności. Można spodziewać się z pewnością niekonwencjonalnego brzmienia pełnego elektroniki i zaskakujących połączeń dźwiękowych.